Sari la conținut
FORUM ANUNTURI GALATI BRAILA

Instalatori termici si sanitari 0746773653

VAND 1 LEI

Ike
 Share

Postări Recomandate

Instalatori termici si sanitari 0746773653 este de fapt un singur personaj ce are anunturi multiple pe celebrul google servicii

https://www.google.com/search?q=instalator+galati&client=firefox-b-d&tbm=lcl&ei=glXMYZTHHuLg7_UPz-WlKA&oq=instalator+galati&gs_l=psy-ab.3..0i512k1l2j0i22i30k1l8.5431.1374565.0.1374820.28.22.5.1.1.0.172.2148.0j17.17.0....0...1c.1.64.psy-ab..5.23.2157...0i457i67k1j0i402k1j0i67k1j0i512i433i131k1j0i512i433k1j0i433i131k1j0i433k1j0i10k1.0.ChBkE1f0mwU#rlfi=hd:;si:7702357338527826691,l,ChFpbnN0YWxhdG9yIGdhbGF0aVoTIhFpbnN0YWxhdG9yIGdhbGF0aXoHR2FsYcibaZIBB3BsdW1iZXKaASRDaGREU1VoTk1HOW5TMFZKUTBGblNVUkpOSFZmTFd4UlJSQUKqARIQASoOIgppbnN0YWxhdG9yKBY;mv:[[45.4588898,28.0674478],[45.4110142,28.006203]]

Ce inseamna asta? asta inseamna ca fie folosesti conturi multiple si iti creezi anunturi ca si cum ar fi societati diferite, fie ai prieteni pe care-i rogi sa-ti deschida anunturi prin contributia adusa pe google. Cu alte cuvinte cu cat mai multe anunturi indexate cu atat mai multe sanse de a avea clienti, dar este o joaca (ne)fair play fata de societatile serioase care au un singur anunt. Lucru logic, este normal ca cineva cu 10 anunturi are vizibilitate mai mare decat cineva cu 1 anunt.

Despre instalator termic -sanitar cu numarul de telefon 0746773653 as putea sa va spun multe lucruri, si cum v-am obisnuit scriu de obicei dintr-un  mod critic, dar pe cat se poate de obiectiv, cum stau lucrurile. Deci respectivul isi spune InstalTermic uneori, nu am gasit nicio societate inregistrata cu adevarat cu numele acesta sau daca este cineva cu acest nume la Registrul Comertului acela nu este el. Deci vrea sa para ca este societate dar lucreaza la negru, si asta nu o spun din auzite ci pentru ca chiar mie mi-a facut o lucrare acum ceva timp. Respectivul este destul de serios, vine la ora si ziua stabilita la telefon, telefonul la lucrare ii suna incontinuu, de ce? pentru ca are acele zeci de anunturi date, despre care va vorbeam mai sus...lumea crede ca sunt cei mai cei meseriasi pentru ca au atatea anunturi si atatea feedback pozitiv incat doar la el apeleaza. Fac o paranteza feedbackul pozitiv poate fi dat de rudele si apropiatii acestuia nu doar de terte persoane, pe langa asta chiar eu am primit raport pe google de la aceasta persoana pentru ca i-am scris ceva ce pare ca nu i-a convenit, adica daca le scrii ce este adevarat te raporteaza, ca sa aibe ei doar recenzii pozitive, de asta le las acum recenziile adevarate si la subiect ca sa nu mai aibe motiv sa raporteze aiurea acolo. Cu siguranta au fost multi altii care au scris despre serviciile lor indoielnice, dar acesta a procedat la fel prin raportare , google care nu-s cei mai inteligenti in acest domeniu al luarii la puricat a recenziilor si raportarilor au dezactivat recenziile si iata ca acesti dubiosi continua sa coexiste pe aceasta piata a instalatorilor ca si cum ei sunt cei mai buni. Nu am suportat niciodata pe cei care nu suporta critica, atata timp cat ea este obiectiva, asta probabil decurge din statul lor de inferioritate si lipsa acceptarii adevarului,au un ego atat de mare incat se cred cei mai buni.

Revenind la serviciile prestate de acest domn caruia am sa-i zic InstalTermic desi ii stiu si numele! nu pot spune ca lucreaza prost ba din contra lucreaza binisor spre bine, in schimb nu spune pretul la telefon ceea ce e un mare minus, deci nu stii la ce suma sa te astepti. Pentru o lucrare de inlocuire a unor robineti si cateva accesorii , intradevar multi robineti, m-am trezit cu o suma colosala ceruta pe manopera, dubla fata daca as fi apelat la o societate concurenta, de fapt daca apelam la o societate inregistrata la registrul comertului, un SRL cu toate ca aceia lucreaza cu facturi si casa de marcat si aceia mi-ar fi luat mai putini bani, cu TVA cu tot!

Deci tipul mi-a parut dubios , nu cum lucreaza ca lucreaza rapid si binisor, ci mi-a parut dubios la el ca nu are un sediu, nu are societate inregistrata, lucreaza la negru si face o multime din bani. Nu cred ca este corect fata de noi clientii sa primim niste oferte aberant de mari la manopera , atat de mari incat astia care nu-s platitori la stat de niciun fel sa ne jupoaie!

Sa fie si asta un motiv pentru care tara asta o arde pe comedie si e de rasul Europei, lipsa combaterii evaziunii.

Eu v-am zis cum sta treaba, am punctat partile pro si contra si nu am dorit sa denigrez persoana in de mai sus, ci doar sa fiu corect si obiectiv, dar obiectivitatea de cele mai multe ori nu este cea pe care doresc ei sa o afle lumea, mai ales astia care parca mananca cu 8 maini, astia care vor sa scoata sute de milioane de lei vechi  pe luna fara sa fie inregistrati pe nicaieri, fara sa aibe societate, fara sa aibe angajati, fara nimic, stati putin ca mie nu-mi place sa incurajez munca la negru domnule instalator! Ca datorita tie si altora ca tine , pute tara asta a evazionisti si combinatori de 2 lei, nu avem nimic dezvoltat, adica banutul meu ajunge in buzunarul tau si punct, toti banii sunt ai tai, de ce? Dar tu nu ar trebui sa fii societate , sa platesti impozite si taxe asa cum platim toti care suntem angajati la randul nostru? Voi sunteti mai cu mot se pare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
 Share

• Creează nouă...